• تلفن دفتر مرکزی: 02177612969
منو

بج سینه و جنس آن

بج سینه نمادی از کمپانی یا این که ارگانی که در آن در اکنون سرویس هستین را گویند . که بر روی کت در جای معلوم قرار داده میشود به طور معمول از لوگوی به عبارتی اداره یا این که نهاد برگرفته میشود . ولی شایسته ترین دسته بج سینه کدام است ؟ بج سینه چه‌طور ساخته می شود ؟ با ادامه مقاله ملازم باشید .

بج سینه چیست؟

بج سینه یا این که ساین در اصطلاح و بعضا ها نیز به خطا پچ سینه , بژ سینه , گردنبند سینه , گل سینه , سنجاق سینه , سنجاق کت , نشان سینه و … می‌گویند . اما نامی که میان صاحبان این رشته مطرح است واژه و کلمه بج Badge است .

این محصولاتی که بر روی خرقه سوار می نمایند موقعیت شناسایی دارااست . اکنون قادر است بج سینه یا این که اتیکت سینه باشد . در حین عصر کهن به بج سینه گل سینه هم می گفتند .

ساخت بج سینه

بج سینه نمادی از کمپانی یا این که ارگانی که در آن در هم اکنون سرویس هستین را گویند . که بر روی کت در جای معین قرار داده میشود به طور معمول از لوگوی به عبارتی اداره یا این که نهاد برگرفته میشود .

بج سینه
بج سینه

بدین ترتیب در گزینش مشورت برای پباده سازی و ایجاد خویش غایت توجه را به فعالیت بیاورید . در پباده سازی بج سینه , طراحان آغاز به لحاظ شما اعتنا می نمایند و آن گاه با اعتنا به تجربه و مهارت های خویش به شما شایسته ترین توصیه را میدهند .

امروزه بج تحت عنوان ابزاری جهت معرفی سازمانی که یک فرد در آن سرگرم به عمل است شناخته میشود .

به اینصورت که یک بج علامت یک لوگو , مارک یا این که طرح موردنظر یک کمپانی است و یا این که نصب آن روی خرقه درواقع در میان فردی که نشان سینه را روی خرقه خویش نصب کرده و لوگوی معرفی کننده آن کمپانی , ارتباطی ساخت میشود .

بج سینه در واقع نوعی تبلیغات صامت است که به نسبت ارزش آن کالایی لاکچری و گران بها محسوب می‌شود .

بج سینه فلزی کد 019

بج سینه فلزی کد 019

اشکال بج سینه

بج سینه به دو بخش تقسیم میشود :

بج سینه فلزی

بج سینه غیر فلزی

گونه های آبکاری بج سینه

آبکاری طلا جواهرات

آبکاری الکتروفورتیک

کالا بج سینه

متریال بج سینه برنج , استیل , مولتی استایل , آلومینیوم و چه بسا بج های ریخته گری و سربی میتواند باش . اما پلکسی گلاس نیز میتواند باشد البته عرف آن برای ساخت بج سینه , برنج میباشد .

بج سینه سرب ( ریخته گری )

این مدل بج سینه که به طور اکثر ساخت می شود . یعنی تیراژی بالای 5000 تا 10000 تا داراست . و نیاز به پر رنگ بودن داراست . این گونه بج سینه از متریال سربی به کارگیری می نمایند .

به طور معمول بج سینه های نظامی , راز دوشی , گردن بند های نظامی همگی از فرآورده سربی ریخته گری می‌باشد زیرا طرح ثابتی داراست . بعنوان نمونه لوگو سپاه , لوگو ارتش , لوگو نیروی انتظامی , لوگوی سرهنگی و … تیراي ایجاد می شود و هنگامی نیز که تیراژ است خوبتر است که از قالب ریخته گری استعمال شود .

معمولا بج سینه های نظامی , سر دوشی , گردن آویز های نظامی کلیه از کالا سربی ریخته گری است زیرا طرح ثابتی دارااست . بعنوان نمونه لوگو سپاه , لوگو ارتش , لوگو نیروی انتظامی , لوگوی سرهنگی و … تیراي ساخت می شود و هنگامی نیز که تیراژ است خوبتر است که از قالب ریخته گری استعمال شود . چون قیمت ارزان تری داراست و در‌حالتی که تیراژ خیلی فراتر باشد چه بسا تا 60 % نیز میتواند بها آن از دسته های دیگر ارزان خیس باشد .

آبکاری بج سینه های سربی یه خرده ضعیف میباشد و گروه صنعت های سما ساین دوچندان این بج سینه ها را پیشنهاد نمیکند .

بج سینه مولتی استایل

موضوع متاع بج سینه با متریال مولتی استایل از ABS ساخته شده و روی آن یک میکرونی از فلز میباشد . مشابه فلز و رنگ فلز است . آبکاری فلز‌ , هر چیزی قادر است باشد .

بج سینه مولتی استایل محصول سبکی داراست و شبیه فلز می‌باشد برای تولید ج سینه تنها میتوانیم موضوع فلزی داشته باشیم با متن رنگ مشکی یا این که برعکس آن , مورد مشکی با متن طلایی داشته باشد . این یکی معایب بج سینه مولتی استایل می‌باشد .

این دسته بج سینه ها برای ایجاد سرعت بالایی دارا‌هستند . بعنوان نمونه زمانی یک سازمانی 10 عدد یا این که 20 عدد بج سینه میخواهد و کار خویش را فردای روز پیشنهاد بخواهد از بج سینه هایی با متریال مولتی استایل به کار گیری می کنیم که‌این مدل بج سینه خیلی کمتر چشم شده که برای بح سینه موضوع به کارگیری قرار گیرد .

طرز ایجاد این گونه بج سینه ها با دستگاه برش لیزری است که لوگو متبوع را حک می نمایند , برش میدهند و از پشت با چسب یک دو سه یا این که چسب آهن , درحال حاضر بسته به دوره سوزن را بر روی مولتی استایل سوار می نمایند .

ساخت بالای ان گونه بج سینه از مزایای آن به حساب آورده می شود .

از معایب بج سینه مولتی استایل میتوان به مورد ها تحت اشاره کرد :

سبک بودن

تنوع رنگ بالایی ندارد

طرز اتصال سوزن ( زیرا سوزن آن با چسب به جنس می چسبد احتمال دارد در طولانی برهه زمانی سعی خویش را نداشته باشد . ) برای مولتی استایل از آهنربا نیز میتوان به کار گرفت اما زیرا خویش آهنربا متریال گرانی می‌باشد خوب تر است برای مولتی استایل استعمال نشود . بعنوان نمونه در صورتیکه یک بج سینه مولتی استایل 5000 تومان باشد بها آهنربا 6000 تومان است که هزینه هر عدد بج سینه 11000 تومان میشود که‌این مبلغ برای بج سینه مولتی استایل به صرفه وجود ندارد .

بج سینه آلومینیوم

این جور بج سینه از لحاظ سرعت به طور کامل شبیه به بج سینه مولتی استایل میباشد . با این به حساب آوردن که جور پریدن آن یه خرده دشوار خیس و مشقت بار خیس می‌باشد .

یعنی در‌صورتی‌که بج سینه هایی که بخواهیم به دور بر باشد و آن جور برش بدور بر لوگو باشد , مقداری کار را مشقت بار می نماید .

بج سینه های آلومینیومی , بج های فراوان خوشگلی میباشند و منظور خیلی از شرکت های بج سینه های آلومینیومی می‌باشد . کمپانی هایی که لوگو خویش را به طور Transparent پباده سازی کردند و رنگ واحدی برای لوگو خویش ندارند . به‌این شکل که رنگ های لوگو خویش تفکیک شده وجود ندارد . یا این که افرادی که روی رنگ لوگو خیلی اساسی هستند و می‌خواهند کلیه جزئیات بر روی بج سینه خویش باشد . ما بج های آلومینیومی که روی آن یک روکش پلی استر داراست را توصیه میکنیم .

این مدل بج سینه همانند بج سینه مولتی استایل سرعت العمل بالایی در ایجاد دارااست و نسبتا ماندگاری بالایی دارااست که مزایای این گونه بج به شمار می‌رود .

و از معایب این جور بج سینه جور اتصال آن هست که با چسب است و می اقتدار از آهنربا هم بهره مند شد .

بج سینه هایی که کالا آن ها آلومینیوم است . روکش پلی استر داراست و گونه اتصال آن‌ها آهنربا است .

بج سینه های آلومینیومی بج سینه های فوق العاده شیک , مدرن و باکلاسی است و ما این دسته بج ها را سفارش می‌کنیم .

بج سینه استیل

بج سینه استیل بج دهایی می‌باشند که از لحاظ محدوده برش مقداری مشقت بار هستند . برای بج سینه هایی که نیاز دور برش دارا‌هستند خوب تر است از متریال برنج استعمال شود .

مزایای این مدل بج سینه عبارتند از :

رنگ این دسته بج سینه اثبات می‌باشد و از میان نمی رود .

فرآورده آن فلز هست .

دسته اتصال آن سوزن است . ( جوش دادن سوزن این مدل بج سینه ها نیاز به تجربه بالا و تخصص خاصی داراست . ‌ )

بج سینه برنجی

بج سینه های برنجی عرف بازار می باشند و عمده بج سینه های متفاوت با متریال برنج ساخته می شود .

محاسن این دسته بج سینه دربرگیرنده مورد ها تحت هست :

این جور بج سینه قادر است به شکل مبهوت و درخشان باشد . بج سینه ای است که خیلی عرف میباشد و کلیه آن را می پسندند .

بضاعت و توان رنگ شدن دارااست .

بضاعت و توان آبکاری عالی را دارااست . یعنی میتوان خیلی عالی آن را آبکاری کرد . ( آب طلا‌ , آب کروم , آب سیلور , آب نیکل چه بسا خودکار کاری مس هم بر روی آن اجرا می شود . ‌ )

بج سینه های استیل که پیشین خیس به آن اشاره کردیم . احتمال دارد مشتری رنگ بج خویش را کروم یا این که سیلور بخواهد . تیم صنعت های سما ساین بج برنجی به وجود می آورد , آبکاری کروم مینماید و بج سینه سیلور می شود .

حالا برهان این‌که گه گاه از برنج و برخی اوقات از استیل به کارگیری می‌کنند این است که بج هایی که نیاز دور بری داشته باشد . برنج نسبتاً کم آب و قابل انعطاف است و اره کاری بر روی آن دوچندان آسوده میباشد . یعنی در حالتی‌که این جور متریال را با اره برش بزنند خیلی سهل برش می‌خورد . به‌این برهان در‌حالتی که مشتری بخواهد رنگ بج سینه اش سیلور باشد و گونه برش آن به دور بر باشد , با برنج آن را میبرند و آن‌گاه آبکاری کروم می دهند که در واقع رنگ استیل می شود.

طریق اتصال آن آهنربا است و به سوزن و آهنربا عالی نصب می شود .

روی تیراژ بالای برنجی شیوه تولیدی است که ارزش های قابل قبولی داراست و الآن جدیدا منسوخ شده و تیم صنعت های سما ساینکمی با خلاقیت و تجربه و ادغام کردن تعدادی صنعت این کار را انجام داده است .

پیشنهاد بج سینه

برای پیشنهاد بج سینه می بایست آغاز با تیم صنعت های سما ساین تماس گرفته و با کارشناسان دارای ارتباط در این باره مشاوره فرمائید .

پباده سازی بج سینه

پباده سازی و اجرا بر پایه ی التماس شما قادر است دوچندان متنوع باشد . طراحان بر پایه ی نیازها و ملاک های شما برای پباده سازی و ایجاد بج سینه مبادرت به پباده سازی نموده و طرح اول را برای شما ارسال کرده و بعد از تایید شما مبادرت به ساخت بج سینه شما می شود .

بج هایی که به طور مستطیل پباده سازی میشوند . بج سینه هایی می باشند که در یک کاور و کادر پباده سازی میشوند و بر روی سینه نصب میگردند .

جور برش بج سینه مستطیلی می تواند با اره مویی , گیوتین , لیزر و با قالب میتواند باشد که بسته به تعداد و مجال ساخت بج سینه جور برش آن با چه فرآیندی شکل گیرد .

ارزش بج سینه

برای احتساب ارزش بج سینه بایستی آغاز با کارشناسان دارای ربط در این باره مشورت کردن کنید . کارشناسان در آغاز نیاز ها و ملاک های شما برای پباده سازی و ایجاد بج سینه را به خیر گوش فرا داده و آن‌گاه با دقت به سخنان شما و همینطور ملاک های تولید بج سینه و تیراژ کارتان مبادرت به بازنگری بها بج سینه میکنند و آن گاه به شما اطلاع میدهند.

پلاک اداری و اتاق

پلاک اداری و اتاق در اکثری از شرکت های و سازمانها کاربرد دارااست , یک پلاک کوچک و خوشگل می تواند به مراجعین تیم شما امداد بزرگی نماید . تاریخچه پلاک چه است ؟ شایسته ترین مدل پلاک اداری و اتاق کدام است ؟ پلاک اداری و اتاق چه گونه ساخته می شود ؟ با ادامه مقاله ملازم باشید .

تاریخچه ساخت پلاک

در طول های دیرباز طریقه ساخت پلاک های پر رنگ دیرین به‌این نوع بود که ورق های آهن را از هر طرف خم کرده ( به در خواست مشتری ) به عنوان مثال بعد ها 30*20 یا این که 25*15 که در اصطلاح به قوطی کردن آهن مشهور بود و متن را به التماس مشتری با آلومینیوم به جهت برش تناول کردن سهل و آسان آن می برش دادن و برروی ورق می چسباندند .

اکنون معایب تولید پلاک در طول عصر کهن عبارت است از :

تولید تمیز در آن دوره توان کافی را نداشت چون چسب یک دو سه وجود نداشت و با چسب رازی می چسباندند .

برای حاضر شدن یک پلاک 10 الی 12 روز دوره میبرد .

پلاک های بعدی که وارد بازار کار شدند پلاک های اسیدخور بودند , این مدل پلاک ها , پلاک هایی بودند که جور متن را به انواع متفاوت در می آوردند و بر روی فلز برنج که در اصطلاح به آن ( اسکن کاری ) می گفتند که اسکن می کردند . نسخه برداری کاری یعنی آن طرح را برروی فلز مینداختند که اون منتخب که بایستی متن باشد مرحله خویش فلز باشد و با اسید حک می کردند . هم اکنون در پی با دقت به توضیحات بیش تر متوجه خواهید شد .

بعد از پلاک های پررنگ که محصول ذیل آنان آهن و متن های روی آن ها آلومینیوم بود , پلاک هایی از متاع برنج صحیح می کردند و متن ها را برروی آن حک می کردند . طرح بر روی کار یک موقعیت حکاکی شده , گود شده چاپ می‌شد . پلاک هایی که سیلور رنگ بود را در واقع به عبارتی برنج را با آب صدفی یا این که آب کروم سیلور رنگ می کردند . و در طول خودش خیلی باکلاس بود . در آن دوران زیرا تنها فناوری برنج راداشتند برای همین برای سیلور کردن یک پلاک بایستی از این نحوه استعمال می کردند .

اکنون مبحث نسخه برداری کاری را همان طور که گفته شد دوباره گشوده میکنیم :

فرض فرمائید ما یک پلاک داریم که طرح آن عبارتست از رئیس , ورق برنج یا این که استیل یا این که هر ورق دیگری را می‌گذاریم و می‌خواهیم اینطرح را روی ورق بیاندازیم , طرح را به طور فیلم در می‌آوریم و گزیده که می بایست اسید بخورد روی فیلم می بایست مشکی باشد , مثلا قضیه واضح . اولیه چربی گیری می‌کنیم , برای اینکه چربی نداشته باشد آن را می شوریم بعد از آن طرح را بر روی ورق گذارده و پایین دستگاه فرز یا این که وکیوم می‌گذاریم , این طرح یا این که قاب به ورق می چسبد آن گاه فروغ و روشنایی شدیدی به بازه دوره مشخص و معلوم به آن میدهیم

و آن جزو پلاک که فروغ و روشنایی میخورد محکم میشود و آن منتخب که نور و روشنایی نمیخورد با حلال آب از در میان می‌رود . بعد از این که فروغ به پایان رسید با موادی به نام بیتون بر روی تراز فلز می ریزیم و آن را با حرارت بی واسطه می سوزانیم و بعد از آن درآب می اندازیم , آن گاه این قسمتهایی که در حلال آب تمیز شد را در تشت اسید می‌گذاریم و با تینر و بنزین منزه میکنیم . آن‌گاه روی آن را با قلمو رنگ میزنیم , این طریق اسیدکاری هست .

تابلو سر در اتاق
پلاک اداری

پلاک اسیدخور

پلاک اداری

دیر باز ها پلاک های استیل نگیر بودند و پلاک استیل نگیر در قبال اسید مقاوم هست , اسیدی که برای پلاک ساز ها به کار گیری می شود تزاب اسم داراست .

این مدل اسید بی واسطه بر روی فلزات سنگین وزن همچون آهن , آلومینیوم تاثیر گذار است .

بعداز یک‌سری سال که استیل های بگیر وارد بازار شدند و جایگزین برنج هایی که آبکاری سیلور میشدند قرار گرفت . که برروی استیل بی واسطه حکاکی شکل می گرفت ( برنج بها بالایی داشت ) و تنها کسانیکه پلاک طلایی رنگ می خواستند از برنج به کارگیری می کردند و آن زمانیکه پلاک استیل وارد بازار شد بخش اعظم پلاک ها را به خویش اختصاص داده بود .

پلاک های استیل از به عبارتی رو اسکن کاری به کار گیری می کردند . با چند تفاوت ریز یواش یواش برنج منزلت خویش را از کف داد و در آن دوره کلیه استیل ها درخشان بودند و استیل متحیر یا این که خش داری که امروزه استعمال می شود جان دار کمبود .

شرکت سما ساین به سه اصل اعتنا دارااست :

اقتدار خرید مردمان

زیبایی

چشم شدن و چشمگیری پلاک

او‌لین نیاز صنف پلاک ساز ها ( توان خرید مردمان ) هست که توانایی مردمان بالا رود . هم اکنون گروه صنعت های سما ساین تعدادی تغییرات انجام داده است .

به عنوان مثال مشتری پلاکی به بعدها 32*21 پیشنهاد می‌دهد . ما به یک ورق استیل دو متر در یک متر را با این سایز میبریم به طولانی تر خم کاری و … واینگونه ورق استیل ما هدر میرفت این هدر رفتن بیشتر های ورق استیل را باید مشتری متحمل میشد . پلاک ساز ها می گفتند که خودمان پولشو میدهیم و شما تنها پول پلاکی که پیشنهاد داده اید را پرداخت میکنید , اما ناچار بودند که مبلغی بگیرند که جبران هدر رفتن طولانی تر ورق استیل را بگیرند .

تیم صنعت های سما ساین برای نقص این نصیب از کار تعدادی سایز واحد توصیف نموده است . سایزی که بالای 80 % مشتریان این سایز ها را توصیه میدهند .

ما آمدیم ساخت انبوه کردیم به‌این شکل یک مشتری یک پلاک می‌خواهد البته اساسا 1000 عدد مراد و ما 1000 عدد ساخت کردیم . انگار که مشتری یک کار انبوه توصیه داده است , طبیعتا قیمتش خیلی کم تر میاید

پس ارزش گروه بدین عامل زیر است که از یک سایز یک گونه کار انبوه سازی شده‌است و مشتری می‌تواند یکی‌از این ها را از ما خریداری نماید و این به شرطی هست که از سایز استاندارد به کار گیری نماید . درصورتی که مشتری سایزی بخواهد که سایز استاندارد ما نباشد . مطمئنا هزینه آن عمده خواهد شد . این درصد هزینه در واقع 30 % ارتقاء هزینه خواهد داشت .

این سایز های توصیف شده سایز های متنوع و استانداردی می‌باشد .

به‌تدریج پیش میاید که مشتری سایز غیر متعارف بخواهد . و این سایز غیر متعارف را مشتری هنگامی می‌خواهد که جایی که پلاک را نصب نماید با سایز ما مطابقت نداشته باشد . که درصد زیاد پایینی احتمال دارد این حادثه صورت دهد و این مبحثی بود که تیم صنعت های سما ساین ارزیابی کرد و روءیت کرد که نیاز جامعه میباشد و هزینه ها به نفع طرفین تقسیم شد یعنی خیر ما هزینه بیشتری از مشتری میگیریم و خیر مشتری هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد . این او‌لین کاری بود که صنعت های سما ساین نسبت به هدر رفتن ورق و میزان ها انجام دادیم .

دو‌مین کار سرعت انجام کار از طریق های سابق بود که همگی پلاک ساز ها معضلی داشتند .

مثلا مشتری به ما میگفت 100 عدد پلاک را برای سه روزه دیگه می‌خواهم و ما بازه یه خرده داشتیم و پلاک ساز ها علاوه بر این‌که سودی نمی کردند , توجیه اقتصادی نداشت , وقتی نیز برای انجام کار دیگر نداشتند .

درحال حاضر صنعت های سما ساین برای رفع این ایراد برای مشتریانی که در حین کوتاه کار میخواهند راهکاری را پیش رو نهاده است به اینگونه که زیرا میزان پلاک ها را استاندارد کرده بودیم از لحاظ پباده سازی و سرعت پباده سازی , معدود شدن مشکلات در پباده سازی عالی بود برای پر سرعت اثر بخش کردن و تحویل دادن کار از متریال جایگزین استعمال کردیم . که از مال مولتی استایل به کارگیری کرده و بر روی آن چاپ استیکر کردیم .

مولتی استایل یک محصول شبه فلز شبیه استیل و برنج می‌باشد . با پشت فریم پلاک های دوچندان شکیلی از دید زیبایی شده بود .

مولتی استایل

تابلو دیواری آلومینیومی
تابلو دیواری آلومینیومی

مولتی استایل

حالا یک مشتری می خاطرنشان کرد اینجانب 100 عدد پلاک می‌خواهم برای 5 روز بعد از آن ما می توانستیم 2 روزه این پلاک ها را تحویل بدهیم .

این کار از حیث سرعت چکیده مضاعف با تداوم بود , از حیث سبک سازی فرآورده , سبک بود . البته استمرار استیل و برنج را نداشت .

این گونه پلاک ها را از سال 1390 ایجاد کردیم . که مال اولیه آن متریال مولتی استایل بود همانگونه که گفته شد یک مال شبیه و یک رنگ فلز است . فرآورده حساس آن AVS یا این که PVC بازیافت شده هست و یک میکرونی از فلز بر روی آن است . این مدل متریال اشکال متفاوتی از قبیل : تایوانی , چینی , اهل ایران , رشته رشته , قطور را دارا می‌باشد .

مزایا مولتی استایل عبارت است از :

قیمت فراوان قابل قبولی دارااست .

سازه به مقدار استاندارد سرعت بالایی در ساخت داراست .

قابلیت و امکان برش تناول کردن با دستگاه گیوتین و لیزر را داراست . ( با دستگاه برش لیزری بررش میل کردن قادر است میتوان جور و طرح متعدد در خط برش پلاک داشته باشد .

سبک بودن متریال

البته دربین این مزایا صرفا یک عیب دارااست که پلاک مولتی استایل تداوم پلاک استیل و پلاک برنج را ندارد .

برای تولید پلاک اداری و اتاقها از یک متریال دیگری به اسم پلکسی گلاس هم به کار گیری می شود .

پلکسی گلاس همانند دیگر متریال ها مزایا و معایبی را دارا هست , مزایا این جور متریال ها عبارت است از :

برش خورد با لیزر ( به‌این شکل است که می قدرت هر سبک برشی را که مورد علاقه مشتری میباشد را بر روی پلاک ساخت نماییم .

شفافیت

تنوع بالا رنگ

ضخامت های مختلفی دارااست .

سبک بودن آنها

اگ از پلکسی روشن به نوان پلاک به کار گیری کنیم برای چاپ پشت آن دنیای رنگ ها را داریم . که تعیین رنگ ها به یکسری دست اندرکاران متعلق است . بضاعت چاپ تمامی جور رنگ بر روی پلکسی است .

تنوع سایزی دارااست

ماندگاری زیاد

توصیه صنعت های سما ساین برای ایجاد پلاک های سردرب از محصول پلکسی گلاس آن است که پلکسی از متاع روشن باشد و بر روی پلکسی چاپ استیکر بخورد یا این که از پشت متن ها قرار می‌گیرند . و این سبب ساز می شو که‌این پلاک ها هیچوقتن از میان نروند . پس از یک سری سال گشوده می قدرت آن را منزه کرد و دوباره بهره مند شد .

در صورتیکه برای پلاک اداری یا این که پلاک اتاق از این محصول متریال مصرف شود و مشتری بخواهد متن را تغییر تحول دهد می توانایی از این پلاک دوباره به کار گرفت به‌این شکل که استیکر پشت را برداشته و دوباره بر روی آن استیکر زد .

فعلا پلکسی گلاس یک متریال گرانی می‌باشد . در ولقع برای صنف دکورا سیون وارد کشور‌ایران شد و کسانیکه از فرآورده درخشان میخواستند به کار گیری نمایند از این محصول به کارگیری می کردند که امروزه جایگزین این متریال در صنف چینش فرآورده هاین پک میباشد .

زمانیکه این متریال ها وارد بازارا شدند صنف دکورا سیون کمتر از پلکسی گلاس استعمال کردند و تنوع رنگ هایی که در سال 90 – 91 تماشا کردیم الآن در بازار مو جود وجود ندارد .

رنگها محدود شده‌است وامرزه اکثر از رنگخای واضح , سپید , مشکی در بازار خریداری شده و به کارگیری می شود .

خوبتر است وقتی از متریال پلکسی گلاس استعمال فرمائید که از پلاک برای مختص بودن و مخصوص بودن استفاده نمود . چون در شرایطی‌که طرح پلاک برای پلکسی گلاس قشنگ نباشد کار مخصوص به شخصی نخواهد شد .

گروه صنعت های سما ساین پلاک های پلکسی گلاس را برای راهنمای طبقات توصیه می کند و دوچندان کارآمد است .

تابلو سر در اتاق
تابلو دیواری آلومینیومی

ساخت پلاک اتاق

در کل ما برای تولید پلاک اتاق متریال های متعددی نداریم . متریال ها از قبیل چوب , پلکسی گلاس , استیل طلایی , مره ای و گونه های فلزات …

ولی اشکال فلزات هم محدود است . استیل درخشان , استیل خش دار طلایی و نقره ای . برنج , آلومینیوم و آهن که دوباره وارد بازار شد .

ولی آهن طرفدار متعددی ندارد زیرا در حین عصر کهن مردمان پلاک های یک دست را اکثر می پسندیدند البته الآن مردمان از فضای نامنظم استقبال کردند . و خواستار متعددی داراست . همان گونه که گفته شد به غیر از متریال فلزات متریال های دیگری نیز میباشند مثل چوب , پلکسی گلاس و …

گاها از پلی استر نیز در تولید پلاک اتاق هم استعمال می شود .

این متریال ها محدود می باشند البته هرکدام دنیایی برای خودشان دارا هستند . پلاک ترکیبی همان بدین مفهوم می‌باشد که در هر جزو پلاک یکی این متریال ها به کار گیری می گردند .

بعنوان نمونه : یک پلاک اداری و اتاق که می بایست لوگو داشته باشد . میتوان محصول پلاک اداری و اتاق پلکسی گلاس باشد , چاپ آن استیکر , و لوگوی آن بعنوان نمونه برنج آبکاری شده طلا و جواهرات ما و درخشان باشد . این پلاک اداری و اتاق , یک پلاک ترکیبی می‌باشد .

برای تابلو برندینگ به طور معمول ما از تابلو های ترکیبی به کار گیری میکنیم .

گونه های تابلو های ترکیبی عبارتند از :

تابلو ترکیبی نوری

تابلو ترکیبی چوبی

برای تابلو ترکیبی نمی توان نام مختص گذاشت اما در خانواده می‌باشد . مثلا خانواده نوری ها ( یعنی تابلو هایی که فروغ و روشنایی داشته باشد , تابلو هایی که از فلز مصرف شود و محصول فلز درون آن درنظرگرفته شده باشد . ) همان طور که گفته شد نمی توان برای تابلو های ترکیبی نام خاصی رامشخص کرد چون هر لحظه احتمال دارد یک متریالی وارد بازار شود و تیم صنعت های سما ساین با نمایشگاه های متعدد دنیا خیر فقط جمهوری اسلامی ایران بلکه دنیا سالی دوبار کمپانی کرده و در واقع از نمایشگاه پکن مشاهده کرده و تلاتک آلمان را میرویم و همگی این کار ها را یک نفر انجام نمیدهد , گروه صنعت های سما ساین برای این کار یک مجموعه جدا از هم اختصاص داده است

علائم و تابلوهای ایمنی شب نما

در حفاظت از جان و محصول , همواره 2 انگیزه با اهمیت دانش مهندسی حفاظت از آتش میباشد که جهت تامین هرکدام گونه های حفاظت غیر ادله و ادله اجرا می شود . یکی‌از موردها دفاع غیر ادله علامت ها و تابلوهای خروج لازم است که در سالیان اخیر پژوهش ها متعددی راجع به آن‌ها انجام یافته و محصول ها جدیدی با تلاش نورتابی در ظلمت , وارد صنعت تابلو ایمنی شده‌است . در مبحث بیستم قانون ها ملی ساختمان کشور ایران مواقعی به طور متفرق آورده شده‌است . البته تا کنون به طریق تماما تخصصی و با ارائه جزئیات , کمتر در مقاله ها و کتاب های منتشره در کشور ایران آورده شده‌است . با دقت به این‌که تابلوهای نورتاب , تکنولوژی سالهای اخیر دنیاست و تلاش مناسب آن در جمهوری اسلامی ایران هم در حال پیش رفت می‌باشد , مطلب حاضر تلاشی است در سمت و سوی معرفی مطلوب خیس این تکنولوژی به کارشناسان ایمنی سرزمین .

تمایلی که در 30 سال اخیر برای احداث ساختمان های بلند و وسیع به وجود آمده , مهندسین ایمنی را با بحران های فراوانی مواجه کرده است . ساختمان سازی برای سرمایه گذاران و پیمانکاران جذابیت های متعددی داراست , چون رجوع و برگشت سرمایه به ویژه در مرکز ها شهرها که حداکثر به کارگیری از زمین به کار می‌آید , با نتیجه همدم است .

با این حال طریق های امروزی تولید و ساز , طول بلند , مصالح سختمانی قابل اشتعال , پباده سازی های داخلی و محدودیت های جانور به ملازم ارتقا تراکم جمعیت و اسباب قابل اشتعال , مشکل ها فراوانی را برای متخصصین و طراحان ایمنی ساخت نموده است . یکی‌از این اشتباهات , تکثیر دود و حرارت ناشی از حریق سوزی در ساختمان و کاهش بضاعت و توان گریزو فرار متصرفان ساختمان های وسیع میباشد که هر ساله جان صدها نفر از دست می‌رود . علامتها و تابلوهای نورتاب خروج حتمی , نسل جدیدی از نشانه ها خروج است که جهت کاهش صدمات جانی مسئله استعمال قرار میگیرد .

نیاز و لزوم علامتها خروج ضروری

حریق سوزی بعد از وقوع , بر حسب حالت متفاوت مثل : اندازه کالاهای قابل اشتعال حریم کانون حریق سوزی , سرعت افزوزش , گرمای احتراق , وضعیت داکت های عمودی و افقی ساختمان و دیگر موردها , تخت گاز پرورش کرده و دود و حرارت پیشرفته به اتاق های همسایه و طبقات فراتر منتقل می شود .

در‌این حالت باید حریق سوزی بوسیله سیستم های اتومات , سریعا تشخیص داده شده و همه اشخاص ساختمان در دست‌کم دوره ممکن ساختمان را کنار گذاشتن و به محوطه پناه می‌برند . با دقت به عدم دقت کافی به رعایت معماری و تمهیدات ایمنی در جمهوری اسلامی ایران , احتمال گسترش دود و حرارت به مسیرهای خروجی حتمی دوچندان مضاعف بوده و در حالتی‌که که تاخیر در خروج اشخاص وجود داشته باشد , با دشواری دوچندان خویش را نجات می‌دهند و یا این که جان خویش را از دست ارائه می کنند . خروج آخری همواره مرحله خیابان محسوب شده و می شود .

در ساختمان های وسیع و بلند , با اعتنا به این‌که مسافت دسترسی به طبقه همکف , تنها از روش راهروها و راه و روش پلکان ها اکثر می شود , اهمیت شناسایی مسیرهای خروج واجب پایین تاثیر عامل ها حجم ساختمان , طول ساختمان , میزان مصالح ساختمانی قابل اشتعال بکار رفته , میزان اثاثیه و کالاهای قابل اشتعال جان دار , مسافت دسترسی به شیوه پلکان , اشکال تصرفات از حیث تعداد اشخاص ( پاساژ , سینما ) , اشکال متصرفات از لحاظ بضاعت و توان ( خردسالان , اشخاص مریض , کهنسال , علیل و غیره ) و دیگر موردها عمده می شود .

در‌این‌حالت‌ علاوه بر معماری ایمنی بایستی از تمهیدات گوناگون ایمنی اعم از تابلوهای نشانگر امکانات حریق آدرس نورتاب بهره مند شد تا شخصی که مبتلا وحشت و اضطراب حریق سوزی و احتمال دارد پاره ای دود زدگی و ناتوانی جسمی است , بتواند در موقعیت گیج , به یاری این علامتها , با‌گاز مسیرهای خروج لازم را شناسایی و از ساختمان بیرون شود . از سایر کاربرد های این فناوری می شود به موردها ذیل اشاره نمود :

این تابلوها در حین قطعی برق سوق‌دهی اشخاص را به عهده داشته و وظیفه خویش را تحت عنوان امکانات پدافند غیر برهان ساختمان , به خیر و خوبی انجام میدهد .

در تولید ارتقاء مقدار امنیت اشخاص موءثر است .

به ارتقاء زیبایی در چینش داخلی ساختمان امداد می نماید .

حریق نشانان را در شناسایی مسیر های خروج امداد می‌دهد .

صورت های ذیل مثال ای از کاربرد مواد نورتاب را نشان می‌دهد .

کاربرد مواد نورتابکاربرد مواد نورتاب در اعلام آتش

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی
تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

مواد نورتاب ( photo luminescent )

این مواد برای نخستین بار در سال 1936 با به کار گیری از رادیوم که یک عنصر رادیواکتیو است , ساخته شد . بعداز آن در سال 1946 از ترتیوم به کار گیری شد که آن نیز بخشی از مواد رادیو اکتیو است . با اعتنا به سرطان زا بودن مواد رادیو اکتیو , محققان سعی بر تهیه و تنظیم مواد نورتاب از مواد غیر رادیو اکتیو نمودند . مواد تازه با به کار گیری از ترکیبات سولفید روی ساخته شد که اما بازه دوره نورتابی و شدت فروغ و روشنایی ساطع شده از آن ها زیاد کوتاه بود . بالاخره در سال 1996 برای نخستین دفعه ترکیبات نورتاب نو با به کارگیری از اکسید آلوینیوم ساخته شد که‌این مواد بازه فرصت بیشتری نوروروشنایی ارائه می کنند , غیر سمی بوده و فاقد هر جور تشعشع زیان آور هست . با نوآوری مواد نورتاب نسل تازه این علامتها ساخت شدند که با اعتنا به همت و کاربرد فوق العاده آن‌ها , از سوی کارشناسان ایمنی با استقبال فزاینده ای روبه رو شد . چندین سال هم زمان بر شد تا این ابداع تبدیل به کالا تجاری و صنعتی شود .

طریق کارایی :

وقتی که فروغ به جسمی بازخورد می نماید , بخشی از آن رفلکس می شود که باعث رویت جسم می‌شود و نصیب دیگر جذب جسم می شود . فروغ و روشنایی جذب شده باعث تحریک شدن الکترون های لایه ی فرنگی ملکول ها می شود که اندازه این برانگیختگی به انرژی فروغ جذب شده مربوط است . با اعتنا به این‌که وضعیت برانگیخته برای ملکول مناسب وجود ندارد , الکترونهای برانگیخته طی پروسه آسایش به طریق نخستین برمی گردند .

فرآیند آسایش قادر است به شیوه های متفاوت صورت بپذیرد . در رنگ های فلوئورسانس , پروسه آسایش با تابیدن فروغ ملازم است . یعنی الکترون ها چهت نیل به طریق شالوده از مسیری عبور می نمایند که توام با تابیدن فروغ و روشنایی است . بطور نمونه لامپ های مهتابی جدار شیشه از کالا موادی است که نوروروشنایی ماورا بنفش را جذب کرده و نوروفروغ سپید تابیدن می نماید . از‌آنجا‌که فروغ تابیدن شده به وسیله رنگ های فلوئورسانس عموما در محدوده خاصی از طیف نوری جای دارد , درخشان یا این که همان فسفری به لحاظ می‌رسد . در مواد نورتاب هم فرایند مشابهی فیس میدهد . با این تفاوت که طی کردن این مسیر , هزاران توشه کندتر است . به همین بهانه پس از جدا شدن منشاء تابیدن روشنایی فرنگی , پروسه آسایش ساعتها ادامه مییابد . لذل جسم عملا نورتابی می نماید . هر قدر روند آسایش کندتر باشد , جسم برای مقطع بیشتری فروغ ساطع می نماید .

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

سعی مواد نورتاب

مواد نورتاب , از کریستال های ریزی با ساختار معدنی تشکیل شدند . این کریستال ها دارنده الکترون های زیادی در لایه والانس خویش می‌باشند که با جذب نوروروشنایی محفظه , برانگیخته شده و به سطح های فراتر میروند آن گاه به مرور زمان با حیف کردن انرژی به طور فوتون یا این که به عبارتی نوروفروغ به شکل اساس خویش بر میگردند . در بالا شدت فروغ نشر داده شده از این مواد زیاد فراوان است . ولی به مرور , از شدت نوروروشنایی ساطع شده کاسته می شود تا نهایتا تمام کریستال های برانگیخته شده , انرژی خویش را از دست بدهند . این پروسه سوای محدودیت قابل تکرار است و می بضاعت بارها کریستال ها را شارژ کرد , فارغ از این که خواص این مواد از دست برود .

نمودار 1 شدت تابیدن نوروفروغ بر حسب واحد عصر را نشان می‌دهد :

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

نمودارشدت تابیدن نوروفروغ بر حسب واحد دوره

همانگونه که نشان داده شده‌است , به مرور زمان شدت تابیدن ناچیز می شود تا پس از 12 ساعت به نادر ترین میزان خویش می‌رسد .

– مزایای تابلوها و نشانه ها تشکیل شده توسط مواد نورتاب

از سایر مزایای این جور تابلوها می شود به آسانی و ارزانی اجرای آنان , قابلیت و امکان نصب روی کف , دیوار و سقف , ارتفاع قدمت نامتناهی , ضخامت ناچیز , فارغ از نیاز به هزینه نگه داری , صرفه جویی در مصرف انرژی , طولانی بودن دوره تابیدن نور و روشنایی و ظواهر قشنگ اشاره نمود .

در جدول پایین تابلوهای واجب دیرباز با علامتها نورتاب تازه مقایسه شده‌است .

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

تابلوهای واجب دیرباز با علامتها نورتاب نو

امروزه در بخش اعظمی از کشورهای صنعتی و در حال پیش رفت , استعمال از این نشانه ها تحمیلی است . برای مثال در نیویورک , مبنی بر استاندارد 7 – 383b همه ساختمان ها ملزم به استعمال از این علامت ها می‌باشند . همینطور همه کشتی ها و بنا های دریایی , بر پایه ی استاندارد های SOLAS و IMO بایستی از این گونه نشانه ها جهت آگهی به مسافرین و خدمه خویش به کار گیری نمایند

در واقعه 11 سپتامبر به دلیل به کارگیری از این دسته نشانه ها در ساختمان های تجارت جهانی , هزاران نفر مسیرهای خروج را میان ظلمت و دود پیدا کردند و توانستند قبلی از فروریزی ساختمان , آن را سوراخ نمایند . آن‌ها جان خویش را وام دار این علامت ها می‌باشند .

– نگاهی به قوانین ملی ساختمان کشور‌ایران , مبحث سوم و بیستم

9 – 1 – 3 نشانه گذاری خط مش های خروجی

1 – 9 – 1 – 3 تمام دسترس های خروج می بایست با آرم های تایید شده که سمت و جهت دستیابی به خروج را با فلش نشان میدهد , مشخص و معلوم شوند . مگر آنکه خروج و مسیر دسترسی به آن , به سادگی و فوریت , قابل روءیت باشد . تعداد و حالت این علامت ها می بایست به طوری گزینش شود که مسافت هیچ نقطه ای از دسترس خروج تا نزدیک ترین نماد قابل تماشا , از 30 متر بخش اعظم نشود .

2 – 9 – 1 – 3 تمام خروج های هر سازه , به استثنای درهای حیاتی بنا شده در جداره های بیرونی , بایستی با نماد های تایید شده , معین شوند . آرم هر خروج می بایست در موقعیتی نصب شود که از تمام جهات دسترسی به آن خروج , به سادگی چشم شود .

3 – 9 – 1 – 3 تمام درهای آتش خویش بسته شو می بایست از هز دو طرف با آرم تایید شده ای که عبارت ( در آتش _ بسته نگه دارید ( بر روی آن درج شده , معین شوند .

5 – 9 – 1 – 3 نشانه ها خروج بایستی بی آلایش و قابل فهم و شعور برای همگان بوده و واژه ( خروج ( را بطور معمولی , خوانا و واضح نشان دهند .

6 – 9 – 1 – 3 هر رویکرد عبور یا این که خط مش پلکان ای که خروچ نبوده و به دسترس خروج هم باعث نمی‌شود , البته به جهت شرایط خویش احتمال دارد با یک خروج یا این که دسترس خروج غلط گرفته شود , بایستی با نشانه ای تایید شده که عبارت ( خروج وجود ندارد ( بر آن درج شده , مشخص و معلوم گردد .

بعضی قانون ها الزامی مبحث بیستم عبارتند از :

1 – 20 مسئولین شرکتهای مدنی و همگانی و بخش محرمانه , کارفرمایان و مدیران کارخانه ها و ساختمان ها , به مراد محافظت تن درستی , ایمنی و آسایش و صرفه جویی در منابع , ملزم به پیام رسانی در محفظه کار و معاش مردمان به نحو موءثر و مناسب , به وسیله تابلوها و نشانه ها می‌باشند .

معنا رنگ ها در علامتها :

قرمز رنگ : علامتها مانع , علامتها خطر , وسایل اطفای آتش

زردرنگ : علامت ها هشداردهنده , مثل احتیاط

آبی رنگ : علامتها الزام کننده , نظیر به کار گیری از وسایل ایمنی

سبز : علامت ها خروج حتمی , یاری های اول , موقعیت ایمن

3 – 8 – 3 – 20 در مکان هایی که فروغ ارگانیک ضعیف است . می بایست از تابلوهای رفلکس نوروفروغ , خودنور و مواد شب رنگ استفاده نمود .

5 – 9 – 3 – 20 در‌صورتی‌که به هر علتی امکانات تابلو ایمنی و حریق آدرس در بناء در مکانی بدور از نظر بدون واسطه قرار داشته باشد , بایستی مکان آن ها با نشانه ها و جهت نماهای مطلوب امکانات حریق آدرس , طبق خصوصیات نشانه ها چهره ای ایمنی , مشخص و معلوم شود .

3 – 1 – 4 – 20 در صورتی‌که خروجی در معرض روئت کرد نباشد و یا این که کسی را که در اکنون گریز است , مبتلا شک و تردید کند , نصب علامت ها خروج لازم به یاور جهت نماها به تعداد واجب در مکان های مطلوب در حین مسیر خروج الزامی است .

2 – 2 – 11 – 20 به کار گیری از خط و گویش پارسی در مطالب تابلوها الزامی است .

– اشکال تقلبی و نا مناسب جانور در بازار جمهوری اسلامی ایران

با اعتنا به رویش آهسته اعتنا مردمان سازندگان ساختمان ها به ایمنی , عشق مندی به صلاح اکثر و هزینه کمتر در صنعت ساختمان سازی , عدم نو کردن علم کارشناسان و مهندسان ایمنی , عدم حمایت ارگانهای مدنی از تکنولوژی های تازه و فقدان قانون ها مطلوب برای تولیدها نو صنعتی , اشکال متعدد علامتها , برچسب ها و تابلوهای ایمنی نامطلوب در تراز مرزوبوم ایجاد و قضیه مصرف قرار می‌گیرد که متاسفانه با دقت به مسئوایت مالکان جهت تامین ایمنی ساختمان خویش , از سوی اداره ها و ارگانهای مدنی و مسئول , مقدار همت گونه های محصول ها ارائه و مستعمل در بازار زمینه پژوهش قرار نمی گیرد .

در تصویر ذیل این برگه بعضا از این علامت ها آورده شده‌است .

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

نتیجه گیری :

رویش استوار مستلزم ایمنی و امنیت است . با اعتنا به رویش پرسرعت تکنولوژی در جهان واجب است برای نگهداری رده ناحیه ای و دربین المللی خویش و تضمین معاش در محفظه ایمن , همان گونه که امکانات و ساختمان های پهناور تازه مسئله به کار گیری قرار میگیرد , علم ها و تکنولوژی ایمنی دارای ربط هم مسئله اعتنا قرار گیرد . تولید ها نورتاب یکی تکنولوژی های تازه است که برای مراقبت جان بشر ها ساخت و به بازار عرضه شده‌است و بایستی با گسترش ضوابط و قوانین ملی و علم فنی کارشناسان , حالت کاربرد آن مهیا شود

بج سینه تبلیغاتی

بج سینه

بج سینه تبلیغاتی قطعه ای فلزی غالبا در بعد ها ۲ در ۲ سانتی متر که روی کت نصب می‌گردد و نشان دهنده لوگو یا این که گونه عمل کاری یک موسسه می باشد . امروزه مدیران بازاریابی برای مارک سازی , معرفی و فروش محصول ها خویش به مشتریان , از روشهای تبلیغاتی مختلفی به کارگیری مینمایند . نشان سینه یا این که بج سینه تبلیغاتی تحت عنوان یک کالای تشریفاتی در مناسبت هایی نظیر نمایشگاه , سمینار , ملاقات حضوری , جلسات قانونی با طرف های تجاری و کاری کاربرد داراست .

بج سینه پرسنلی

پرسنل بایستی آن‌ها‌را بر روی سینه خویش نصب کنند . نکته ی آن‌گاه در پباده سازی بج های سینه رنگ و جلای فلز هست . می بایست بدانید که در صورتی‌که قصد دارید برای بانوان این بج های سینه را توصیه دهید خوب تر است از رنگ های نقره ای رنگ فایده ببرید . برای آقایان این زمینه گوناگون است و رنگ طلایی , توصیه ما به شما است . قطعا تلاش نمائید کالا گیره بج ها را از موادی کیفیت خوب باکیفیت پیشنهاد دهید . در صورتیکه که گیره مبتلا جراحت شود بج ها دیگر همت نخواهند داشت .

تندیس پلاک عرضه کننده اشکال بج های سینه به شما این اطمینان خیال و خاطر را می‌دهد که محصول ها تولیدی این موسسه از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار بوده و در کمترین فرصت ممکن برای خریداران آماده میشوند . بج سینه یا این که نشان سینه قطعه فلزی است که با اسید کاری برش کاری و آبکاری به حالت آهن ربایی یا این که سوزنی بر روی چکیده از خرقه نصب می شود . غالبا در بج لوگو به طور رنگی یا این که فلزی است .

بر روی بج سینه تبلیغاتی می بایست اطلاعاتتان را بصورت کچک مطرح کنید میتوانید صرفا از لوگو خویش به کار گیری فرمایید و در حالتی که لوگو خویش جا شد نام کمپانی رو مطرح کنید و در بعضا مواقع اسم مشاور و لوگو کمپانی در روی بج سینه درج می شود . می بایست تماما مطمئن باشید که داده ها شما فراوان بدیهی و حرفه‌ای روی بج سینه مندرج باشد .

از لوگو بر اساس بردار برای چاپ روی بج سینه به کارگیری فرمائید . دیگر تصاویر بر شالوده پیکسل برای اینترنت و رایانه می باشند و هیچ وقت نباید برای چاپ به کار پروسه . در شرایطی که نیاز دارید , یک طراح گرافیکی را استخدام نمایید تا لوگو را به فرمت برداری تبدیل نماید . اعتنا فرمائید که قلم‌های خوانا را گزینش نمایید که به راحتی روی بج سینه قابل تلاوت باشند .

بج سینه دست ساخته به وسیله اشخاصی که هنر خاصی در ایجاد بج سینه دارا‌هستند انجام می شود و نازکی در کنار ساخت کنندگان بج سینه مرتبه ۱ یک کدام از عامل ها و مشخصات حساس به شمار میاید . بج سینه آلمینیومی یکی‌از مهترین و پرفروش ترین بج سینه یا این که نشان سینه بازار به شمار میاید . این بج های سینه در کمترین عصر و بالاترین کیفیت ایجاد و ساخته می شود.

بج سینه تبلیغاتی

شما نیز میتوانید از بج سینه برنجی که بج سینه ارزان بازار نیز به شمار می‌آید به کار گیری نمایید و با کمترین بها بج سینه های برنجی به کار گیری فرمائید . این بج سینه ها با این‌که بها یه خرده دارا‌هستند ولی از کیفیت خیر و خوبی برخوردار می‌باشند . از اسم های دیگر بج سینه برنجی یا این که بج سینه چاپی می شود به بج سینه فلزی هم اشاره کرد . تولید بج فوری فلزی بوسیله متخصص ها ما در کمترین فرصت و بالاترین کیفیت تشکیل شده و خیال و خاطر شمارا از داشتن بج سینه فلزی کیفیت بالا با کمترین بها آسان خواهد کرد .

هنگامی شما در نمایشگاهی حضور دارید و آنجا واجب می‌بینید که از بج سینه تبلیغاتی یا این که بج کت برای هماهنگ کردن گروه تان به کار گیری فرمایید ضرورت داراست که برای دادن کادو تبلیغاتی به مشتریان خویش هم اندیشی بکنید . در نمایشگاه‌های تجاری انجام تبلیغات به‌این برهان مشقت بار است که سرویس ها و تولیدها شبیه شما دوچندان است و پررنگ کردن مال شما و انگیزه قرار دادن آنان بوسیله اشخاص نسبتاً ناممکن خواهد بود . در‌این‌صورت استعمال از هدایای تبلیغاتی کاربردی که به مشتریانتان هدف برای پیگیری کردن شما‌را بدهد یکی‌از مهم ترین مساله می‌باشد .

بج سینه

گهگاه مدیران شرکت های تنها صرفا به دادن کادو تبلیغاتی بسنده می نمایند , البته می بایست به‌این نکته نیز دقت داشته باشند که‌این کادو تبلیغاتی نماینده ای از کمپانی آن ها خواهد بود و کیفیت تحت آن روی مارک آن‌ها نیز تاثیر گذار خواهد بود . چیزی که اکثری از صاحبین کسب ‌و کار به آن دقت نمی کنند , به کار گیری از هدایای تبلیغاتی مرغوب در نمایشگاه ها می‌باشد , هدایای که علاوه بر مرغوبیت کاربردی نیز بایستی باشند .

به‌این نکته بایستی دقت فرمایید که حضور اشتباهی در نمایشگاهی اشتباهی که نمیتواند شمارا به اهدافتان نزدیک نماید چه بسا در صورتیکه با به کار گیری از هدایای تبلیغاتی خیلی عالی مانند بج سینه و چاپ لوگو روی بج کت باشد , نمیتواند مثمر ثمر واقع شود . شما در‌صورتی‌که شایسته ترین هدایای تبلیغاتی را نیز به مشتریان خویش در نمایشگاه یا این که همایشی که شما‌را ازاهدافتان بدور مینماید بدهید شما پول خویش را بدور ریخته اید و نمیتواند برای شما منفعت ای را به ملازم داشته باشد .

بج سینه تبلیغاتی

مزایای استعمال از بج سینه یا این که گل سینه

بج سینه تبلیغاتی وسیله ای است که در نمایشگاه و همایش ها اعضای کمپانی شمارا به طور مجموعه و یک تیم اکران میدهد .

بج سینه برای مارک سازی و تبلیغات فراوان دارای اهمیت است .

گل سینه شما و اعضای شرکتتان را از دیگر افراد متفاوت می نماید .

نشان سینه زیبایی خاصی داراست و به جامه شما هماهنگی خاصی میبخشد .

بج سینه منجر انسجام سازمانی در هر تیم ای می شود .

از نشان سینه مدیران برنده برای ایجاد شخصیت سازمانی خویش به کارگیری می نمایند .

بررسی بج سینه و ساخت آن

بج سینه یا ‌به عبارت دیگر گل سینه یا پلاک سینه از جمله تبلیغات صامت است که بسیاری از موسسات و سازمان ها و البته ارگان ها از آن ها استفاده می کنند . این محصول نمادی از همبستگی افراد یک شرکت یا موسسه در نظر گرفته می شود 

بج سینه چیست

بج سینه یا به عبارت دیگر نشان سینه در واقعآرمی متعلق به یک ارگان و یا سازمان است که نشان دهنده ی وابستگی افراد است .در این بخش علاوه بر ارائه ی اطلاعات مفید در مورد ساخت بج سینه راهکاری برای ساخت بج فوری برای شما ارائه خواهیم داد. ناگفته نماند لچ سینه در برخی مواقع با اصطلاحات دیگر از جمله گل سینه و یا اتیکت سینه نیز شناخته می شود . انواع گوناگونی از این محصول موجود است که هر کدام نماد خاصی را مشخص می کند و یا به برند خاصی تعلق دارد.این محصول کاربرد وسیعی دارد از بج سینه شرکت ها و موسسات مختلف با نصب لوگوی خود بر روی آن به عنوان ایجاد همبستگی بین اعضای خود و البته نشانی از گروه مذکور می باشد. در سازمان های مختلف از جمله ارتش و گروه های سیاسی نیر از انواع بج سینه استفاده می شود .

 طرح های مختلفی معمولا در این محصول به کار می رود و هر کدام با داشتن طرح جداگانه متمایز می گردند و معمولا دقت و تخصص خاصی برای هر کدام در نظر گرفته می شود زیرا  به کمک آن می توان لوگوی مربوط به یک شرکت را همواره زنده نگه داشت ولی آیا تاکنون به این فکر کرده اید که این محصول از چه لوازمی ساخته می شود؟ و یا چه اصولی در ساخت آن ها دنبال می شود .شرکت سما ساین با ارائه ی بهترین خدمات برای ساخت بج سینه در خدمت شما است و افتخار آن را دارد با ارائه ی بهترین کیفیت در ساخت این محصولات همواره رضایت شما را جلب کند .

بج سینه
بج سینه

Figure 1معرفی بج سینه

ساخت بج سینه

متریال گوناگونی در دسترس است که از آن می توان برای ساخت بج سینه استفاده کرد .عموما این محصولات بر روی چوب، پلاستیک و فلز و … انجام می شود . مراحلی که به ساخت این محصول منجر می شود نیاز به دقت و البته حساسیت کافی است به همین دلیل باید افراد باتجربه برای این زمینه انتخاب شود  به ویژه اگر بج سینه ی یاد شده شامل لوگوی خاصی است که طراحی آن نیازمند تخصص است باید بیشتر از همه توجه کرد . ما توانایی آن را داریم که با کیفیت ترین نوع بج سینه را برای شما تهیه کنیم زیرا تجربه و تخصص کافی در این زمینه را داریم . معمولا سفارشاتی که به ساخت بج سینه منجر می شود به صورت عموده صورت می گیرد و در برخی از مواقع کاربران تنها یک نسخه از  محصول را درخواست می کنند و اگر مطابق میل بود و یا نیاز به برخی از تغییرات بود درخواست های لازم مطرح می شود .

بیشتر افراد از بج سینه به عنوان یک تبلیغ استفاده می کنند و از آن به عنوان تبلیغ صامت یاد می کنند و استفاده از آن می تواند شرکت تولیدی و یا موسسه ی آن ها را همواره در ذهن مخاطب جا دهد به همین دلیل امروزه تهیه ی انواع بج سینه با طرح های مختلف بسیار رایج گردیده است ولی برای ساخت آن باید کار را به کاردان داد تا نتیجه ی دلخواه به دست آید.

بج سینه
بج سینه

Figure 2ساخت بج سینه

هزینه ی ساخت بج سینه

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد انواع بج سینه به صورت عمده مورد سفارش قرار می گیرد و از آن جا که این نوع محصولات به صورت عمده درخواست می شود همواره هزینه های معقولی درخواست می شود . هزینه ها بر اساس لوگوی موجود بر روی این بج سینه و اندازه آن و البته جنس متریال به کار رفته متغیر است . همه ی عوامل مطرح شده تا حدودی قیمت نهایی را تحت کنترل قرار می دهد .در بسیاری از موارد مدت زمانی که برای طراحی و ساخت آن صرف می شود نیز طولانی اگر باشد می تواند سبب افزایش قیمت نهایی باشد .

معمولا دستورالعمل های خاصی برای هزینه های نهایی در نظر گرفته می شود . برای اطلاع دقیق از هزینه های درخواستی می توانید در هنگام سفارش با ارائه ی درخواست های مورد نظر با همکاران ما مشورت داشته باشید. قبل از ساخت آن می تواند در مورد هزینه ی نهایی اطلاعاتی را حتی به صورت تقریبی به دست آورد . هزینه ها همواره مناسب می باشد و معمولا برای ساخت بج سینه  به طور عمده زمان مشخصی باید در نظر گرفت . البته همکارام ما سعی دارند در کوتاهترین مدت زمان محصول سفارشی را تهیه و در اختیار شما قرار دهند . حجم این گونه سفارشات زیاد است و چون تعداد درخواستی نیز زیاد می باشد معمولا چندین روز برای دریافت سفارش نیاز است .

بج سینه
بج سینه

Figure 3بج سینه و کاربرد آن

پلاک سینه و کاربرد آن

پلاک سینه که نام دیگر بج سینه است همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شده به عنوان نمادی از همبستگی یک شرکت یا موسسه می باشد و یا رتبه و درجه های مختلف را در یک ارگان مشخص می کند . برخی از آن ها از متریال ارزشمندی برای ساخت استفاده می کند ولی عموما متریالی مورد درخواست قرار می گیرد که مقاومت لازم در برابر آسیب های ناگهانی داشته باشد . البته اگر در مورد متریال انتخابی تردید دارید همکاران ما می توانند با توجه به کاربرد بج سینه مناسب ترین نوع را برای شما معرفی کنند . ما تجربه ی کافی را داریم به همین دلیل به آسانی می توانیم ایده های مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم . در برخی مواقع نیز افراد تمایل دارند بج سینه ی انتخابی آن ها بر روی برخی لباس ها متصل شود که با روش های مختلفی این امر اتفاق می افتد . سلیقه ها در انتخاب رنگ و نوع متریال برای این محصول متفاوت است ولی آن چه که مهم است این می باشد که در انتخاب این گزینه ها کاربردی که این محصول خواهد داشت را مد نظر قرار دهیم در این صورت می توان تصمیم مناسبی گرفت به عنوان مثال رنگ آن اگر در یک سازمان و یا ارگان سیاسی باید متناسب باشد به گونه ای که افراد به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. در غیر این صورت ممکن است به نا به دلایل مختلفی استفاده نشود . روزانه طرح های جدید برای تهیه آن ها تولید می شود که هر کدام ایده ی خاصی را به همراه دارند.

همه آنچه در مورد لایت باکس و تابلو لایت باکس باید بدانید

لایت باکس یکی از قطعات بسیار پرکاربرد و محبوب در صنعت تبلیغات و تابلو سازی می باشد که با توجه به انواع مختلف آن و همچنین مزایایی مانند قیمت بسیار مناسب آن، امروزه از طرفداران بسیار زیادی بهره می برد. از جمله مهمترین انواع تابلو لایت باکس می توان به تابلو لایت باکس فرم لس، تابلو لایت باکس آلومینیومی، تابلو لایت باکس برجسته و تابلو لایت باکس تلفیقی اشاره نمود.

تابلو لایت باکس یا همان لایت باکس یک قطعه بسیار پر مصرف در صنایع تبلیغاتی و تابلو سازی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل لایت باکس و انواع مختلف تابلو لایت باکس بپردازیم. پس در صورتی که میخواهید در مورد این قطعه پر مصرف در صنایع تبلیغات و تابلو سازی اطلاعات کافی کسب نمایید، می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید:

معرفی لایت باکس

تابلو لایت باکس یا لایت باکس که در اصطلاح به آن جعبه نور دار گفته می شود قطعه ای است که در صنعت تبلیغات و برند سازی بسیار پر کاربرد و محبوب بوده و از استقبال بسیار زیادی بهره مند بوده و در انواع و اشکال مختلفی ارائه و تولید می گردد. در حالت کلی تابلو لایت باکس یا همان لایت باکس برای انواع مختلف تبلیغات محیطی از نوع داخلی و خارجی به کار برده می شوند.

لایت باکس

معمولاً آلیاژی که از آن برای جنس بدنه لایت باکس استفاده می گردد آلومینیوم می باشد و همچنین از رنگ الکترواستاتیک نیز برای تولید انواع مختلف لایت باکس استفاده می گردد. تصاویر چاپ شده بر روی انواع مختلف لایت باکس از نوع چاپ uv می باشد. استفاده از چاپ uv  در انواع مختلف این باکس ها به این دلیل است که این نوع چاپ در مقایسه با انواع دیگر چاپ ها استحکام و دوام بیشتری از خود نشان داده و همچنین این موضوع باعث میشود تا کیفیت بهتری را به مشتری تقدیم دارد. در حالت کلی انواع مختلف تابلو لایت باکس زخامتی در بین ۱ الی ۱۳ سانت دارند. همچنین نوع نوری که برای انواع مختلف تابلو لایت باکس از آن بهره گرفته می شود درگذشته از نوع مهتابی و یا همان فلورسنت بوده است. اما از آنجایی که این نور یک سری نقاط ضعف دارد و با توجه به پیشرفت های مختلفی که در زمینه طراحی نورها به وجود آمده است، امروزه از نور اس ام دی برای انواع مختلف این باکس ها استفاده می گردد. از جمله دلایلی که باعث شده تا لایت باکس ها در بازار های تبلیغاتی بسیار محبوب شده و طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب نمایند، جنس و متریال به کار رفته در ساخت این قطعات و همچنین کیفیت نور و چاپی که در این قطعات وجود دارد می باشد. در حال حاضر یکی از بهترین روش های تبلیغاتی محیطی استفاده از انواع مختلف تابلو لایت باکس می باشد.

انواع تابلو لایت باکس دیواری از نوع دو طرفه

در حال حاضر با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و همچنین پی بردن به مسئله اهمیت ویژه تبلیغات در برند سازی، برند های بسیار زیادی هستند که برای معرفی محصولات خود از انواع مختلف تابلو باکس ها استفاده می کنند.

تابلو لایت باکس

به عنوان مثال یک شرکت لوگو مورد نظرش را که مربوط به شرکت می باشد  بر روی یک لایت باکس طراحی و ارائه می نماید و انواع مختلف این باکس ها را در مکان های مورد نظر شما و همچنین فروشگاه های مورد نظر خود قرار داده تا از این طریق به بحث برندینگ و تبلیغات برند مورد نظر خود اقدام نماید. انواع مختلف لایت باکس با توجه به قیمت مناسبی که دارند بسیار زیاد مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد. از جمله مهمترین و پرکاربردترین انواع تابلوهای لایت باکس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تابلو فرم لس
 • تابلو برجسته از جنس استیل
 • تابلو دو طرفه
 • تابلو اسنپ فریم
 • تابلو کریستالی
 • تابلو فلکسی
 • تابلو آلومینیومی
 • تابلو تلفیقی

لایت باکس فرم لس

یکی دیگر از انواع پر کاربرد این قطعه نوع فرم لس آن می باشد که در این نوع لایت باکس برای جنس بدنه از آلومینیوم آنادایز شده و با استفاده از پوشش های الکترواستیل در انواع مختلف ۶ سانتی متری و ۹ سانتی متری که در دو طرف آن چیزی در حدود ۱۱ سانتیمتر پهنا وجود دارد استفاده می گردد. همچنین برای روی تابلو پارچه ای به نام نام تکست لایت مورد استفاده قرار می‌گیرد که در نتیجه متن و یا تصویر چاپ شده بر روی تابلو از وضوح و کیفیت بسیار بالایی با توجه به نور های اس ام دی و یا وال واشر به کار رفته در تابلو بهره می برد. این نوع باکس ها برای تبلیغات در محیط های داخلی و خارجی کاربردهای بسیار زیادی داشته و به کار برده می شوند. لایت باکس فریم لس دارای پارچه تکست لایت بوده و برای قسمت دور پارچه یک مغزی پلاستیکی به صورت اصولی دوخته شده که در نتیجه آن یک تابلو تبلیغاتی بسیار شیک و مجلل به وجود آمده و همچنین این امکان وجود دارد که به راحتی می توان این پارچه را با کشش دست تعویض نمود.

تابلو لایت باکس کریستالی

یکی از انواع پرکاربرد این نوع تابلو تبلیغاتی تابلو لایت باکس از نوع کریستالی می باشد. معمولاً در این نوع باکس عکس تصویر بر روی متریال بک لایت طراحی می گردد و در این نوع باکس عکس دو لایه پلکسی از جنس گلاسه که دارای ضخامت ۲ و ۸ میلیمتری می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مزایای این نوع تابلو امکان تعویض طرح چاپ شده درون تابلو لایت می باشد.

تابلو لایت باکس کریستالی

این کار به راحتی حتی توسط خود مشتری نیز امکان پذیر می باشد. پیشنهاد می گردد این باکس های کریستالی را برای تبلیغات در محیط های داخلی استفاده نمایید. همانطور که گفته شد تعویض تصویر درون تابلو کار بسیار ساده است و برای انجام این کار تنها کافی است پیچ های اطراف تابلو را باز کرده و عکس مورد نظر خارج و عکس جدید را درون تابلو جای دهیم.

تابلو لایت باکس آلومینیومی

یکی از انواع باکس ها لایت باکس آلومینیومی می باشد که فریم آن ها معمولاً از جنس آلومینیوم بوده و همچنین برای بدنه آن نیز از آلومینیوم آنادایز شده یا همان آلیاژ آلومینیوم الکترو استاتیک استفاده می گردد. پهنای این لایت باکس در سه نوع ۶ سانتی متری و ۹ سانتی متری و همچنین 13 سانتیمتری ارائه می گردد. تصویری که در این نوع لایت ‌باکس قرار است به نمایش در آید معمولا بین دو عدد طلق شیری و شیشه ای قرار داده می شود. تابلو لایت باکس آلومینیومی معمولاً برای انواع مختلف تبلیغات محیطی از نوع بیرونی و داخلی و همچنین در اشکال پرچمی شکل و یا انواع دیگر مانند یک طرفه و دوطرفه مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره تابلو ایمنی و کاربردهای آن

امروزه استفاده از انواع تابلو ایمنی یکی از متریال های اصلی و مهم انواع واحد های صنعتی و تولیدی مختلف به حساب می آید. این تابلوها که به صورت تک منظوره و چند منظوره تهیه می شوند در بهترین کیفیت و ماندگاری به صورت چاپی یا برشی و در قیمت های مقرون به صرفه به منظور تأمین نیازهای ایمنی مکان های ذکر شده به بازار عرضه می گردد.

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

این روزها که بازار ساخت و ساز و صنعت ساختمانی در بسیاری شهرهای ایران داغ شده است ساخت و نصب تابلو ایمنی برای معرفی و شناساندن علائم و نشانه های ایمنی به امری رایج در این گونه نقاط تبدیل شده است. باید گفت قدمت این نوع تابلو و استفاده از آن به سال های زیادی باز می گردد. در حالت کلی تابلو ایمنی به تابلو فلزی یا غیر فلزی گفته می شود که مهم ترین علائم و نشانه های توسعه جوامع بشری را بر اساس استانداردهای بین المللی به منظور یکسان سازی و ایجاد امنیت در جوامع در درون خود جای داده است. از آنجایی که در بسیاری اماکن و محیط های مختلف اعم از واحدهای تولیدی یا اماکن محیطی به دلیل انجام فعالیت های گروهی گوناگون افراد بسیاری تجمع می کنند و از طرفی هم به خاطر ناآگاهی و بی توجهی آنان از نسبت به محیطی که در آن فعالیت دارند ممکن است یک سری حوادث و اتفاقات آنان را تهدید نماید. از این رو و در چنین شرایطی وجود چنین تابلویی نیاز است که با استفاده از علائم و نشانه های همراه با مفاهیم خاص آن بتوان از بروز تمامی اتفاقات احتمالی جلوگیری کرد.

همه چیز درباره انواع تابلو ایمنی

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

انواع تابلو ایمنی

امروزه استفاده از انواع تابلو ایمنی یکی از متریال های اصلی و مهم انواع واحد های صنعتی و تولیدی مختلف به حساب می آید. این تابلوها که به صورت تک منظوره و چند منظوره تهیه می شوند در بهترین کیفیت و ماندگاری به صورت چاپی یا برشی و در قیمت های مقرون به صرفه به منظور تأمین نیازهای ایمنی مکان های ذکر شده به بازار عرضه می گردد. استانداردهای بسیار زیادی برای تولید این نوع تابلو و علائم و نشانه های آن به کار گرفته شده است که هر کدام از آن ها می توانند معایب و مزیت های مختص به خود را داشته باشند. اما یکی از کاربردی ترین استانداردهایی که تمامی نشانه های مندرج در تابلو ایمنی موجود در ایران از آن تبعیت می کنند استاندارد مربوط به ایزو 3864 می باشد. بد نیست بدانید که این استاندارد توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مورد ترجمه و تدوین واقع گشته است.

تابلو ایمنی کار چیست؟

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

تابلو ایمنی کار

آیا می دانید تابلو ایمنی کار چیست و چه کاربردهایی دارد؟ تا چه اندازه درباره علائم مندرج در تابلو ایمنی کار آگاهی دارید؟ آیا می دانید هریک از نشانه های درج شده در این تابلو می توانند سالانه جان شمار زیادی از افراد در محیط های مختلف را نجات دهند؟

تابلو ایمنی کار آن دسته تابلوهای ضروری و بسیار مهم در محیط های کاری است که بایستی تمامی کارکنان موجود در یک محیط کاری علائم و نشانه های مندرج شده در آن را یاد بگیرند. اگر شما هم جزء آن دسته از کارفرمایانی یا حتی کارگرانی هستید که محیط کاریتان با یک سری خطرات احتمالی همراه است دانستن مفهوم انواع نشانه های موجود در تابلو ایمنی کار برایتان واجب و ضروری است.

از آنجایی که در بسیاری از اماکن مختلف اعم از محیط های صنعتی، آزمایشگاه ها، معادن، صنعت ساختمان سازی و… عوامل مختلفی وجود دارند که هر یک از آن ها ممکن است سلامت و یا حتی جان نیروهای کاری را تهدید کند و به عبارتی آسیب های شغلی موجبات مرگ و میر در میان کارگران صنعت های مختلف را فراهم آورد از این رو برای کاهش این میزان اتفاقات و پتانسیل صدمه افراد استفاده از تابلو ایمنی کار یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های ممکنی است که نیاز است پیاده شود. استفاده از چنین روشی نه تنها تمامی افراد و پرسنل موجود در محیط کاری را از حوادث مختلف ناشی از کار در امان نگه می دارد بلکه می تواند تأثیرات قابل ملاحظه ای بر روی خسارت های مالی واحدهای مذکور بگذارد. به علاوه آنکه میزان اخبار منتشر شده مربوط به این حواشی را به حداقل می رساند. تابلو ایمنی کار می تواند شامل مواردی همچون:

 • تابلو ایمنی واحدهای تولیدی
 • تابلو ایمنی کارگاه ساختمانی
 • تابلو ایمنی چند منظوره
 • تابلو ایمنی آسانسور
 • و… است.

چرا تابلو ایمنی کار برای تمامی محیط های کاری اهمیت دارد؟

تابلو ایمنی
تابلو ایمنی

تابلو ایمنی کارگاه ساختمانی

با توجه به مطالب گفته شده باید تا حدود زیادی بر میزان اهمیت و نقش تابلو ایمنی کار و علائم و نشانه های آن آگاه شده باشیم. اما باز هم با تمامی این اوصاف احتمال دارد این سؤال که چرا برای کسانی که سال ها در محیط کاری خود مشغول فعالیت هستند و بر تمامی امورات و خطرات احتمالی واقف اند باز هم نصب این تابلو ضروری و واجب است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بر اساس قانون کار یکی از اقدامات واجب و ضروری در تمامی محیط های کاری نصب تابلو مربوط به علائم ایمنی است. لذا تمامی کارکنان اعم از کارکنان تازه کار و کسانی که به عنوان پیشکسوت سال های طولانی مشغول فعالیت هستند بایستی با مفهوم تمامی این نشانه ها واقف شوند. موضوع بسیار مهم دیگری که در رابطه با نصب این نوع تابلو ضرورت دارد مربوط به بازدید کنندگان و افرادی است که در زمان های مختلف به محیط کاری مربوطه مراجعه می کنند. پس نیاز است تا این دسته از افراد با خطرات احتمالی فضای کاری شما تسلط کامل داشته باشند.

مزیت های استفاده از تابلو ایمنی چیست؟

مزایای استفاده از تابلو ایمنی

نصب و استفاده از انواع تابلو ایمنی و به کارگیری انواع نشانه های هشدار دهنده آن باعث می شود تا در اماکن گوناگون از بروز اتفاقات و حادث مختلف جلوگیری به عمل آید. از طرفی هم تمامی کارکنان و مراجعه کنندگان به یک محیط این اطمینان را حاصل می کنند که محیط مربوطه از ایمنی کامل برخوردار است و با نشانه های ایمنی مربوطه نشانه گذاری شده است. از دیگر مزیت های برجسته استفاده از تابلو ایمنی اعم از: تابلو ایمنی کار، تابلو ایمنی کارگاه ساختمانی، تابلو ایمنی آسانسور عبارت است از:

 • بهترین راهنما برای نیروهای تازه استخدام شده در یک محیط کاری
 • درک صحیح پرسنل نسبت به محیط مربوط به فعالیتشان
 • عملکرد مناسب افراد در برابر خطرات احتمالی
 • جلوگیری از انواع زیان های مالی و جانی با نصب تابلو مربوط به علائم ایمنی
 • آشنایی تمامی مراجعه کنندگان با خطرات احتمالی مربوط به محیط کاری
 • تشویق کارکنان به استفاده از وسایل حفاظت فردی

آشنایی کامل با بج سینه و ساخت آن

بج سینه چیست و کاربرد آن در کسب و کارهای مختلف چگونه است؟
آیا می دانید بج سینه یا همان پلاک سینه از کجا می آید و ریشه و تاریخچه اش چیست؟
چرا هر شرکتی نیاز به این قطعه اختصاصی برای کارکنان خود دارد؟

به طور کلی بج سینه با واژه لاتین Badge نشانه ای است که از آن به منظور همبستگی و وابستگی پرسنل موجود در یک سازمان و نهاد و حفظ مذهب و اعتقاداتشان استفاده می شود. این وسیله که با نام های دیگری همچون پلاک سینه، سنجاق سینه، گل سینه، اتیکت نیز شناخته می شود قطعه ای کوچک است که بنا به نیاز و سلیقه سازمان بر قسمت های مختلفی روی لباس از جمله سینه، بازو، ران، یقه و… نصب می شود. قطعاً این ابزار در هر نهاد و ارگانی حامل پیام و شعار ویژه ای است و به نوعی نشان دهنده علاقه و تمایل افراد به یک گروه یا ایدئولوژی خاص است. بنابراین می توان گفت نقش مهمی در شناسایی یونیفرم های سازمانی دارد. چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با این قطعه کوچک اما تأثیرگذار کسب کنید پیشنهاد می کنیم حتماً ما را تا اتمام شدن این مطلب همراهی نمایید.

تاریخچه استفاده از بج سینه

بج-سینه-1
بج-سینه-1

بج سینه چیست؟

چیزی که امروزه در شکل و شمایل رسمی خودش تحت عنوان بج سینه در ارگان های مختلف استفاده می شود و ما آن را در ظاهری زیبا و منحصر به فردش می شناسیم دارای تاریخچه و ریشه ای پنج هزار ساله می باشد. این ابزار که ریشه ای طولانی در فرهنگ و تاریخ ما ایرانیان دارد برای اولین بار در کاووش های باستانی که مربوط به همان دوران آغاز پیدایش تمدن بشری بود کشف شد. یکی از دلایل اصلی چنین اکتشافی تنهایی بشر و تمایلش به هنر و زیبایی های مربوط به آن بود. این مسئله نشان می دهد که در همان دوران انسان های اولیه به کشیدن نقاشی بر روی دیوارهای غار به منظور حذف تنهایی های خود علاقه بسیاری نشان می دادند. همچنین در آن زمان که به عصر برنز معروف است تمدن بشری شکل گرفته و به نوعی تزئینات موضوعی مورد اهمیت و توجه افراد واقع شده بود. تا اینکه دوباره استفاده از آن در سال های اخیر به یک مد برای عموم مردم در سطوح و قشرهای گوناگون مبدل شد.

همچنین بد نیست بدانید که در آن دوران که جنگ ها و جدال های مختلفی برای قبایل گوناگون به وجود می آمد که پس از هر پیروزی هدایایی به افراد به نشان تقدیر از دلاوری های آنان داده می شد. معمولاً هدایایی که به این جنگ آوران تعلق می گرفت به طرح هایی خاص و متفاوت مزین می شد و آنان نیز به سینه های خود می چسباندند. تا اینکه این سنجاق سینه ها بعدها تبدیل به ابزارهای متنوعی شد و کاربردهای مختلفی را برای ارگان های گوناگون به ارمغان می آورد.

همه چیز درباره ساخت بج سینه

ساخت بج سینه

بج سینه یا همان پلاک سینه که امروزه در انواع و اندازه های گوناگونی در بازار وجود دارد یک نمادی است که با طرح های گوناگون خود و نصب آن بر روی بخش های مختلف لباس یک شرکت، برند و لوگوی خاص را به مردم معرفی نموده و به نوعی میان آن ها و جامعه ارتباط برقرار می کند. در حقیقت استفاده از این قطعه فلزی نوعی تبلیغات صامت به حساب می آید که در مقایسه با قیمت های مقرون به صرفه ای که دارد یک کالای تشریفاتی با ارزش برای معرفی سازمان محسوب می شود. درباره نحوه ساخت این بج مطلب جالب و شنیدنی وجود دارد. اول از همه اینکه طرح ها و مدل های متنوع آن در اندازه های کوچک وجود دارد که توسط آلیاژهای کوچک فلزاتی نظیر مس، برنج، یا ترکیبات فلزات مختلف ساخته شده و به بازار ارائه می شوند. از دیگر ساخته ای این فلز شامل بج های پارچه ای، پی وی سی با نقش های برجسته است که ساخت و تولید آن با دست انجام می شود.

بج-سینه
بج-سینه-1

پلاک سینه

البته ناگفته نماند به منظور افزایش سرعت در تولید انبوه آن ماشین آلاتی مانند دستگاه های گلدوزی، ماشین ابزارآلات کامپیوتری پر سرعت دخالت دارند که روال کلی تولید را به صورت یکسان پیش می برند. روش تولید و ساخت بج فوری به این شیوه است که ابتدا قطعه مورد نظر برش داده شده و به منظور پیشگیری از لوله شدن لبه های آن، قسمت هایی از قطعه را گرم می کنند. سپس آن را با فرایند ریخته گری و در قالب های مد نظر تولید می کنند. پس از انجماد و سرد شدن قطعه، بج های تولید شده را رنگ آمیزی می کنند.

روش های نصب بج سینه

بج-سینه
بج-سینه-1

نصب بج سینه

در حالت کلی روش های گوناگونی وجود دارند که سازمان های مختلف از آن برای نصب بج سینه یا همان پلاک سینه استفاده می کنند. بسیاری از آن ها را می توان به لباس دوخت و یا برخی دیگر را به صورت موقت و با سوزان یا سنجاق سینه به گوشه هایی از لباس وصل کرد. از دیگر روش های نصب آن به این شیوه است که آن را به کمک چسب هایی که از طریق گرما فعال می شوند می توان به قسمت هایی از لباس که مدنظر است ضمیمه کرد.

کاربردهای مختلف بج سینه

بج سینه که با نام های متعددی همچون پلاک سینه، مدال، سنجاق سینه و… به بازار عرضه می شود از گذشته های دور تا کنون کاربردهای متعددی با خود به همراه دارد. به عنوان مثال در مکان های نظامی از آن به عنوان نشان دادن درجه افراد مختلف مشغول به کار استفاده می شود. جالب است بدانید که پلاک هایی که معمولاً بر روی آستین لباس نصب می شوند از درجه اهمیت کمتری برخوردار هستند. همچنین پلاک های استفاده شده بر روی سینه و یقه از رسته، گروه و یگان افراد صحبت می کند. بنابراین و از روی تمامی این مطالب می توان این‌گونه برداشت کرد هر بج نشان دهنده پیام و محتوای خاصی است و در واقع هر گروه دارای طرحی منحصر به فرد می باشد از بج برای نشان دادن و انتقال دادن آن به مخاطبان خود استفاده می کند.

به عنوان مثال در صنعت مربوط به هواپیمایی کسانی که بج را بر سینه های خود نصب می کنند به عنوان خلبان معرفی می شوند. معمولاً بج این دسته از افراد با کمک خلبان و یا مهماندار هواپیما متفاوت است. از دیگر کاربردهای وسیع این قطعه به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از بج سینه در تیم های ورزشی و شرکت ها
 • استفاده از بج در سازمان های دولتی
 • استفاده از بج در مشاغلی نظیر: آتش نشان ها، اورژانس ها، مراکز بهداشتی و بیمارستان ها، شرکت های تبلیغاتی و…

بررسی تابلو سازی


بررسی تابلو سازی
در هنگام ورود به مکان های اداری، بی شک انواع مختلفی از تابلو اداری را دیده اید. هر اداره و سازمانی با توجه به نیاز خود، از تابلوهای اداری متفاوتی استفاده می کند. استفاده از تابلو اداری باعث می شود مراجعین در بدو ورود دچار سردرگمی نشوند. اگر تابلو اعلانات وتابلو های راهنما بصورت کاملا واضح و گویا باشد، مراجعه افراد به بخش اطلاعات در ساختمان های اداری به شدت کاهش پیدا می کند. می توان گفت وجود این تابلو ها و هم چنین تابلو اداری که پشت درب هر بخش ساختمان های اداری وجود دارد، از واجبات یک ساختمان تجهیزشده برای امور اداری می باشد.
 
                                                     


                             تابلو اداری
                                                
 
خصوصیات یک تابلو اداری خوب
تابلو اداری باید طوری طراحی شود که فونت خوانا داشته باشد. چون اگر فقط به فکرزیبایی باشیم و از فونت های عجیب و غریب استفاده کنیم، هدف اطلاع رسانی این تابلو ها را ادا نکرده ایم. و صرفا از تابلو اداری برای  زیباسازی فضای ساختمان استفاده کرده ایم. تابلو اداری بخصوص برای دفتر های تجاری و بین المللی باید ترجمه انگلیسی هم داشته باشد تا برای مراجعین خارجی هم قابل درک باشد. استفاده از نشانه های مرتبط با اداره ی مورد نظر به زیبایی و اثربخشی این تابلو ها می افزایند.
 
 
                                   
                                
                                    تابلو سازی
 
با توجه به حوزه فعالیت سازمان ها، شرکت های تابلو سازی انواع مختلفی از تابلو ها را طراحی کرده و طبق سفارشات تحویل می دهند.
 
 
 گردش در فضای کاری خود را با استفاده از تابلو اعلانات و تابلوهای اداری، آسان کنید. اگر می خواهید به کارمندان و بازدید کنندگان برای تردد در دفترتان کمک  کنید، می توانید از تابلو های راهنما استفاده کنید. این تابلو ها بااستفاده از علائم و نشانه های مختلف، علاوه بر نوشته ها مفهوم را بهتر منتقل می کنند. این علائم داخل ساختمانی را معمولا از پلاستیک مقاوم می سازند. نشانه ها  در طرح ها و رنگ های مختلف وجوددارند
 
                          

     
                    تابلو اداری
                                   
 
قدمت صنعت تابلو سازی
می توان گفت تابلو سازی ترکیبی از هنر و صنعت می باشد. در گذشته اصناف مختلف، به طور ساده با رنگ و قلمو روی شیشه و سردر مغازه به تبلیغ کسب و کار خود می پرداختند، و در این راستا از هنر خطاطی و نقاشی بهره می گرفتند. اما با گذشت زمان این هنر نیز دستخوش تغییرات قرار گرفت. در مرحله ی اول از فلز و پلاستیک در صنعت تابلوسازی استفاده شد و اکثر مغازه دارها برای تبلغ خود از سردر های فلزی استفاده می کردند. به مرور با پیشرفت صنعت تابلو سازی، از نورپردازی نیز در این صنعت اضافه شد. نورپردازی سبب افزایش جلب توجه و مشتری بیشتر میشد و در رونق کسب و کارها موثر بود. در این روش تابلو سازی، از لامپ های نئون برای روی تابلو ها استفاده می کردند و یا با توجه به خواست مشتری از نئون در حروف پلاستیکی تابلوها در جهت افزایش روشنایی بهره می گرفتند.
در دوره ی بعد در صنعت تابلو سازی، تابلو هایی با نام اطلاحا قاب پلاستیکی استفاده میشد. متن روی پلاستیک نوشته میشد و داخل قاب رو باچراغ های مختلف روشن میکردند.اما این تابلو ها با ورود تابلو های فلکسی به صنعت تابلو سازی، کمتر استفاده شدند. پس از فلکسی، نوبت به پنل های کامپوزیت به این صنعت شد. پنل های کامپوزیت با ورودشان ایرادات پنل های فلزی را تاحدودی رفع کردند. این پنل ها برخلاف پنل های فلزی، مشکل زنگ زدگی و اسیدشدن را ندارند.درنتیجه طول عمر بالاتری هم دارند. پنل های کامپوزیت، به صنعت تابلو سازی تنوع رنگی را بخشیدند که این امکان در پنل های فلزی وجود نداشت. از رنگ های پی وی دی اف در این پنل ها استفاده می شود که خود این رنگ ها هم عمر بالایی دارند. فلزات سنگین هستند اما پنل های کامپوزیت این مشکل را هم برطرف کردند و وزن کمتری دارند.
کمی بعد، استفاده از چوب هم درتابلواداری،تابلو اعلانات و… رواج یافت. متن های برجسته جلوه زیباتری روی چوب دادند.
 
                                        
                   تابلو سازی
 
 
 
یکی از ابزارهای تبلیغات، تابلوسازی می باشد و مردم به دید سرمایه گذاری در کسب وکار به آن نگاه می کنند. اما در گذشته، این روش طرفدار زیادی نداشت و برای آن اهمیت زیادی قائل نمی شدند.
 
صنعت تابلو سازی بسیار وسیع است و فقط محدود به موارد گفته شده نمی باشد. از صنعت تابلو سازی می توان در ساخت تابلو اعلانات، تابلو بیمارستانی و تابلوهای کوچک نشانه گر و … استفاده کرد.
تابلو سازی شامل انواع مختلفی از جمله چلنیوم، نئون و پلاستیک، فلز و… می باشد و هر کدام از این تابلوها کاربرد مشخصی دارند و در دفتر ها، شرکت ها، اداره ها، مطب ها و بیمارستان ها و … استفاده می شوند.
امروزه در زمینه ی تبلیغات، از تابلوهای چلنیوم استفاده میشود. تابلوهای چلنیوم در صنعت تابلو سازی جایگاه ویژه ای دارند. تابلو چلنیوم برجسته به سبب نورپردازی با رنگ های زیبا، طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کرده است. تابلو چلنیوم مزایای زیادی ازجمله، مقاوم در برابر گرد و خاک، سرما و گرما، مصرف برق کم ونیز عدم نیاز به تعویض بعد از چند مدت.
 
 
تابلو بیمارستانی
مراجعه کنندگان بیمارستان ها و کلینیک ها در ابتدای ورود خود با تابلو بیمارستانی مواجه می شوند. و بر اساس آن یک دید کلی و اولیه نسبت به مرکز درمانی در مراجعه کنندگان ایجاد می شود. پس طراحی و ساخت تابلو بیمارستانی نیازمند دقت و خلاقیت می باشد. تابلو بیمارستانی باید به گونه ای باشد که در وهله ی اول آرامش را برای بیماران ارمغان آورد. پس در طراحی و ساخت تابلو بیمارستانی بهتر است از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه بهره جست.
 باید توجه داشت که این نوع تابلو ها کاربرد خاصی داشته و مربوط به قشر خاصی از جامعه می باشد. به روز بودن و کاربردی بودن تابلوها بسیار مهم است. کیفیت تابلو بیمارستانی از جمله مواردی است که همواره باید به آن توجه نمود. زیرا استفاده از تابلو بیمارستانی بی کیفیت، در بلند مدت باعث افزایش هزینه ها می شود.
 
 
 
تابلو اعلانات
از تابلو اعلانات به منظور انتقال پیام های متفاوت به مردم استفاده می شود. از موادی مثل چوب پنبه، فلز در ساخت تابلو اعلانات استفاده می شود. از تابلو اعلانات در مکان هایی مانند دانشگاه ها، مدرسه ها، اداره ها، راهروها و خوابگاه ها استفاده می شود.

تابلو اعلانات، حیاتی تر از آن چیزی که فکر می کنیم


اگر چشمان خود را ببندیم  وبا تصور این که هیچ تابلو اعلانات و تبلیغاتی را نخواهیم ببینیم دوباره چشمان را باز کنیم احتمالا با صحنه ای عجیب و وحشتناک مواجه می شویم. مکان هایی را می بینیم که خالی از نوشته هایی است که باید باشد. تابلوهایی که نبودنشان باعث سردرگمی مردم ها می شود.
از این رو می توان حدس زد که تابلو اعلانات از هر نوعش، چه تبلیغاتی وچه اطلاع رسانی تبدیل به یک نیاز روزمره و اساسی شده است و نمی توان به سادگی از آن گذشت.  از این رو در اینجا می خواهیم کمی از این تابلو اعلانات سخن بگوییم.طراحی تابلو اعلانات، سخت و اساسی
طراحی تابلو اعلانات، سخت و اساسی
یک از مهمترین مراحل داشتن یک تابلو اعلانات این است که چطور طراحی شود. این یک سوال بسیار کلی است که به موارد بسیاری، جوابش می تواند وابسته باشد. مانند انواع تابلو اعلانات، کاری که صاحب تابلو به آن وابسته است، محل نصب، میزان هزینه و چندین نکته دیگر. همین نکات باعث شده است که طراحی تابلو یک کار سخت و البته تخصصی باشد. یعنی تنها با دانستن چند نکته در نرم افزار های شبیه سازی نمی توان خود را طراح تابلو اعلانات دانست.
آن چیزی که مهمترین نکته را در طراحی تابلو اعلانات شکل می دهد این است که بدانیم برای چه موضوعی تابلو می خواهیم. پاسخ به این سوال می تواند مانند فهمیدن صورت مسئله بسیار موثر باشد. زیرا بر اساس نوع کاری که انجام می دهیم می توان نوع تابلو اعلانات را انتخاب کرد و بر اساس آن نوع شروع به طراحی کرد.
اینم سخن یک نکته ریز و مهم دارد و آن این است که طراحی تابلو در انواع مختلف تابلو اعلانات متفاوت است. پس باید بدانیم تابلو رومیزی می خواهیم یا تابلو ایمنی، تابلو مجتمع تجاری یا تابلو راهنمای طبقات و …
در ادامه بیشتر با انواع تابلو اعلانات آشنا می شویم.
 


انواع تابلو اعلانات، کمک به خلاقیت
انواع تابلو اعلانات، کمک به خلاقیت
انواع تابلو اعلانات و انواع شغل و کسب و کار و … یک رابطه دو طرفه با یک دیگر دارند. به طور مثال نمی توان یک تابلو لایت باکس را در اداره نصب کرد. زیرا ویژگی که در ادارات حاکم است خشکی و سنگینی خاصی را می طلبد. از این رو گروهی تحت عنوان تابلو اداری شکل گرفت که در طراحی آن سادگی، متانت و کوچکی و خلاصه بودن باید باشد.
از طرف دیگر تنها نوع شغل ها تعیین کننده نبودند. گاهی محل نصب تابلو بسیار می تواند تاثیر گذار باشد. به طور مثال اتصال از سقف با یک تابلو بزرگ بر روی زمین مسلما نوع آن متفاوت است. یکی تابلو آویز می شود آن یکی تابلو توتم یا تابلو عمود.
گاهی نمی توان تابلو اعلانات را در دسته ای خاصی قرار داد. این نشان می دهد که برخیاز تابلوها می توانند بسیار عام المصرف باشند و لازم باشد در هر مکان و هر شغلی و هر زمانی استفاده شود. مانند تابلو راهنمای طبقات که یک نمونه خوب از این سخن است.
 


یک تابلو اعلانات خوب یا یک گروه خوب
یک تابلو اعلانات خوب یا یک گروه خوب
طراحی تابلو اعلانات به طور کلی از دو دسته کلی تشکیل می شود. طراحی در شبیه ساز و اجرای درست آن بر روی متریال تابلو. هرکدام از این دو مرحله در عین جدا بودن و مستقل بودن بسیار بر کار همدیگر تاثیر می گذارند و هر کدام از این دو گروه اگر دچار نقصانی باشد می تواند بر روی کل کار تاثیر منفی بگذارد. از این رو می توان گفت هر کدام از این قسمت های طراحی تابلو اعلانات یک تخصص جدا محسوب می شود. به طور مثال کسی ممکن است هم طراحی خوبی بتواند در نرم افزار شبیه سازی انجام دهد و هم نصاب خوبی باشد و بتواند آن طراحی را به خوبی اجرا کند. اما در این کار دو اشکال نهفته است. یکی این که برای این که طراح تابلو بتواند سود خود را حفظ کند و سراغ کارهای بیشتری برود مجبور است به اندازه یک کار تخصصی روی این دو بخش متمرکز شود و نه بیشتر. اشکال دوم این است که از آنجایی که طراح دیگر وقت چندانی برای طراحی یا اجرا خلاقانه نمی تواند بگذارد از دنیای روز عقب می افتد و رفته رفته دچار انحطاط می شود. از این رو هم برای طراح تابلو اعلانات و هم برای صاحب این تابلو منطقی تر و بهتر است که یک گروه که در آن متخصصانی در زمینه مورد نظر وجود دارد استفاده کنند. این گونه می شود یک بازی برد برد و پر سود برای هر دو طرف.
 


طراحی خلاقانه، فراتر از هر قانونی
طراحی خلاقانه، فراتر از هر قانونی
در بالاتر از این گفتیم که طراحی یک تابلو اعلانات بر اساس یک سری موارد است. این سخن کاملا درست است. اما اگر هر چیزی بر اساس قانون و چارچوب خودش رفتار میکرد احتمالا امروزه هنوز در غارها زندگی می کردیم. خلاقیت کلیدی است که باعث شده بتوانیم از این چارچوب ها رد شویم. این رد شدن به معنی آزادی بی حد و حصر نیست. بلکه گذشت از هر قانونی قانون بزرگتری را پیش ما می گذارد.
در طراحی تابلو اعلانات نیز همچنین وضعی داریم. یک طراح با تجربه و با دانش می داند قوانین چیست و می تواند به درستی آن ها را بشکند تا راهی رو به جلو بردارد. این خلاقیت هم می تواند در زمینه طراحی باشد و هم در زمینه اجرا. مهم این است که طراح به خود اعتماد کند و البته صاحب تابلو همچنین اجازه ای را به او دهد و او را آزاد بگذارد.البته این خلاقیت را نمی توان در طراحی و اجرای آن محدود کرد. این اتفاق می تواند بسیار فراتر رود. به طور مثال در پایه های نصب شده برای اجرای تابلو و …
در کل می توان گفت طراحی خوب می تواند یک طراحی خلاقانه، گروهی و تخصصی باشد که با نگاه به پیشرفت های این صنعت در کشورهای جهان اول، آن ها را به داخل کشور آورده و سعی کنیم زیبایی را به سطح شهرمان هدیه بدهیم. چرا که یکی از مهمترین استفاده های این تابلو اعلانات، زیباسازی شهرها و در مجموع کشور می باشد.علت این امر را می توان در استفاده مکرر و در هر جای و مکان داست. این تابلوها توانسته اند جزئی از فضای شهری شوند و به قدری به آنها عادت کنیم که احتمالا نبودشان زندگی مان را مختل خواهد کرد.

Call Now Buttonتماس با شرکت سما ساین