• تلفن دفتر مرکزی: 02177612969
منو

تابلو ایمنی

سما ساین

همه در مسیر مقصد

تابلوی ایمنی

همه ی ما با تابلو ایمنی آشناییم. این نوع تابلوها در سراسر شهر، چه در جاهای مسقف و چه در فضاهای شهری، به راحتی یافت می شود. این تابلوها در برگیرنده ی توده ی عظیمی از نشانه ها هستند که هر یک کاربرد خاص خود را دارند. گاهی از تابلو ایمنی در خیابان های شهر برای، ایمن نمودن رانندگی و گذر عابران پیاده و بسیاری استفاده های دیگر در حوزه ی رانندگی استفاده می شود و در برخی موارد هم ما این تابلو ها را در ساخت و سازها یا اعلام خطر برای گودال یا خاکبرداری ها می بینیم. این نوع تابلوها جنسی از فلز دارند و به طور معمول، در غالب موارد به صورت ایستاده بر روی یک لوله نصب می شوند. اما همه این نوع تابلو ها هم ایستاده نیستند و گاهی از آنها به صورت دستی و برای هدایت اتومبیل ها و عابران بهره برده می شود.

امروزه استفاده از انواع تابلو ایمنی یکی از متریال‌های اصلی و مهم انواع واحدهای صنعتی و تولیدی مختلف به حساب می‌آید. این تابلوها که به صورت تک منظوره و چند منظوره تهیه می‌شوند در بهترین کیفیت و ماندگاری به صورت چاپی یا برشی و در قیمت‌های مقرون به صرفه به منظور تأمین نیازهای ایمنی مکان های ذکر شده به بازار عرضه می‌گردد. استانداردهای بسیار زیادی برای تولید این نوع تابلو و علائم و نشانه‌های آن به کار گرفته شده است که هر کدام از آن ها می‌توانند معایب و مزیت‌های مختص به خود را داشته باشند. اما یکی از کاربردی‌ترین استانداردهایی که تمامی نشانه‌های مندرج در تابلو ایمنی موجود در ایران از آن تبعیت می‌کنند استاندارد مربوط به ایزو 3864 می‌باشد. بد نیست بدانید که این استاندارد توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مورد ترجمه و تدوین واقع گشته است.

این روزها که بازار ساخت و ساز و صنعت ساختمانی در بسیاری شهرهای ایران داغ شده است ساخت و نصب تابلو ایمنی برای معرفی و شناساندن علائم و نشانه‌های ایمنی به امری رایج در این گونه نقاط تبدیل شده است. باید گفت قدمت این نوع تابلو و استفاده از آن به سال‌های زیادی باز می‌گردد. در حالت کلی تابلو ایمنی به تابلو فلزی یا غیر فلزی گفته می‌شود که مهم‌ترین علائم و نشانه‌های توسعه جوامع بشری را بر اساس استانداردهای بین‌المللی به منظور یکسان‌سازی و ایجاد امنیت در جوامع در درون خود جای داده است. از آنجایی که در بسیاری اماکن و محیط های مختلف اعم از واحدهای تولیدی یا اماکن محیطی به دلیل انجام فعالیت‌های گروهی گوناگون افراد بسیاری تجمع می‌کنند و از طرفی هم به خاطر ناآگاهی و بی توجهی آنان از نسبت به محیطی که در آن فعالیت دارند ممکن است یک سری حوادث و اتفاقات آنان را تهدید نماید. از این رو و در چنین شرایطی وجود چنین تابلویی نیاز است که با استفاده از علائم و نشانه‌های همراه با مفاهیم خاص آن بتوان از بروز تمامی اتفاقات احتمالی جلوگیری کرد

ادامه مطلب ⇐

تابلو ایمنی

گالری تابلو ایمنی

آخرین مطالب وب سایت

همین الان آنلاین سفارش بدهید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند

تمامی حقوق این وب سایت مربوط به شرکت پرتو آوران سما  sama-sign میباشد

Call Now Buttonتماس با شرکت سما ساین